21 Temmuz 2019
  • Trabzon24°C

DÜŞÜRECEĞİNİZE..!

AHMET SARAÇ

09 Mayıs 2019 Perşembe 09:59

  Yaklaşık 20 yıldır yazdığım yazılarda  pilot takımdan bahsettim. Mutlaka kurumalı dedim. Ama bu takım Trabzon’da olmamalı dedim. Trabzon’da altyapı olarak kullanılacaksa zaten 3.ligde takımlarımız var. Pilot takıma Trabzon’da gerek yok ancak pilot takıma mutlaka ihtiyaç var dedim.
Hala bu fikirdeyim. 
  Pilot takımımız İstanbul’da olmalı. İstanbul’dan bir kulüp alınarak pilot takım yapılmalı. Kulübün adı aynen kalmalı. Rengi bordo-mavi olarak değişmeli. Bu ekip tesisleştirilmeli. Trabzonspor, İstanbul ve çevresindeki deplasmanlara giderken burada hazırlanarak gitmeli. Başka yerlerde kalmasına gerek olmamalı.
   Eğer böyle bir takım alınamıyorsa, İstanbul 1.kümede mücadele veren İstanbul Trabzonspor Kulübü desteklenerek profesyonel liglere çıkarılmalı.
    Bu takım pilot takım olmalı. Trabzonspor’un ikizi olmalı. İkinci ve üçüncü liglerdeki en iyi oyuncular, bu takımda buluşturulmalı. Torpille kurulmuş bir takım olmamalı. Böyle bir pilot takıma evet diyorum. 
Şimdi her ne şekilde olursa olsun 1461 Trabzon takımı bölgesel amatör lige düşmemeliydi. Bu takımın küme düşmesini Trabzonspor ağacından kesilmiş bir dal olarak görüyorum. 
Birkaç yıl önce pilot 1.ligde oynarken,  teknik adamlardan Sadi Tekelioğlu, “Bu takımın yeri 3.lig olmalı” sözünden sonra her yıl bir alt lige düşerek nihayet amatör lige düştü. 
   Bu düşüş bilerek ve isteyerek gerçekleşen bir düşüş olduğu inancındayım. Trabzon’da fazla profesyonel takıma gerek yok diye düşünülüyor. 
   Eğer öyle olmasaydı, 3.lige çıkmak için can atan bir çok kulüp varken,  hazır profesyonel ligde bir takım küme düşürülmezdi. Bu kulüplere satardınız. Doğanspor’un yaptığı gibi.
 Hekimoğlu 3.ligden kulüp alınca, BAL liginde olan kulübünü Tonya’ya verdi. Trabzon futbolu bir kulüp daha kazandı. BAL ligine bile çıkmak kolay değil! Beşikdüzüspor düştü, bir daha çıkabiliyor mu? 
   Düşmek kolay, ya çıkmak! Çıkmak kolay değil işte. Türkiye’de 9 takım arasına girmek zor iş. 
İcabında trilyon harcanmasına rağmen(eski para) yine de 3.lige çıkılamıyor.  Eğer bu takımı sırtınızda bir yük olarak görüyor iseydiniz düşüreceğinize paralı veya parasız satardınız olup biterdi. Hala inanamıyorum!
    Göz göre göre profesyonel bir kulüp amatöre düşürülüyor. Hem de Trabzonspor’un pilot takımı. Olacak şey değil. 
Eğer bir yanlışlıkla düşmüş ise, seneye güçlü bir kadro kurar, geriye dönersiniz. Bunu yapmazsanız bilerek bu kulübü düşürdüğünüzü tescillemiş olursunuz. Çünkü, bunu yapmaya gücünüz var. 
   Yazık. 1.ligde kök söktürmüş bir kulübün sonu bu olmamalıydı. Trabzon futboluna bu düşmeler hiç yakışmıyor. Hangi profesyonel takımımız olursa olsun ben bundan son derece rahatsız oluyorum. Olmuyorum diyenin Trabzonluluğundan da şüphe ediyorum.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.