29 Şubat 2020
  • Trabzon8°C

TRABZONSPOR’DA DEĞİŞİKLİK YOK!

Osman Kastan

16 Eylül 2019 Pazartesi 13:00

  Milli maçlar  arasından  sonra  on beş günlük arada en iyi şekilde hazırlanan Trabzonspor, mental yorgun olan olan takımımız çok değişen bir görüntü sahaya yansıtmadı.  Sonbahar akşamında kendi sahasında zirve yarışında evinde üç puanla tanışamadı. Sahaya 1-4-1-4-1formatiyla çıkan ekibimiz oyunun ilk on dakikası vasat geçen, daha sonra rakibine birazcık oyunun kabul etmeye başlayınca Trabzonspor sürpriz golcüsü Novak kafa vuruşuyla golle tanıştı. 
   Golü kalesinde bulan Gençlerbirliği beraberlik golünü takım kaptanı Sosa kaybettiği topta savunmada dengesiz yakalanan ve Pereira’nın bariz ters kademe yetersizliğiyle kalemizde golü yedik.  Bu sürece kadar Uğurcan’ın kurtardığı gollük pozisyonlar skoru artırmaya yetti.
   İkinci yarı oyuna canlı başlamamız Nwakaeme bireysel çabasıyla kazandığımız penaltı ile 2-1 Öne geçtik.  Trabzonspor sadece NWAKAEME tek bir oyuncuyla mı hücuma çıkacak ? Golden sonra SORLOHTH ise  kaçırdığı pozisyonlar beceriksiz ve acemice durumdaydı. Yine orta sahada Sosa ve Mikel'lin kaçak oyunu etliye sütlüye karışmamaları çok kafa karıştırır, böylede olmaz. Gençlerbirliği takımı dinamik teknik ve pas oyununu iyi oynayan sürekli hücumu düşünen bir oyun görüntüsü verdi. Bıraktığımız Toure hatasız oynadı 
Birde SESSEGNON vardı sahada takımın MAESTOROSUTrabzonspor’da birtane bundan yoktu Sonuçta bir puan mı aldık ,iki puan mı kaybettik ?Çok değişen bir şeyler olmadı Rakip takım cephesinde belki kaçan üç puana üzülüyordur. Evet kadro yapımız oyun felsefemiz  sadece birkaç oyuncuyla yürümez. 
Oyun bütünlüğünü sabırla oynayan rakipten top çalan ve dikine oynamazsak birkaç oyuncunun omuzlarında yük ağır kalır.Skora göre değil takımın sezon başından bu yana çizgisinden hiçbir farklılık göstermektedir. Bu kadroyla daha fazla işler yapmamız gerekir. Ders çıkaracağımız bir maç oynadık.